Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8012079



*

nr 801 2079


Pastell

Bär signatur, Flicka, motivets mått: 46 x 39


Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 januari 2013
kl 19:12:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/1 19:07:42 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barnporträtt flicka färgkrita pastell porträttmåleri vattenfärg
  • 7194 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör, 48x..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:33
  • 7166 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:58
  • 6485 Pasteller
    2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr